четвер, 17 жовтня 2013 р.

Негативний влив неякісних та фальсифікованих ліків

 Негативний влив неякісних та фальсифікованих ліків
Рецепт зі значними печатками - зовсім не гарантія того, що лікарський засіб позбавить вас від неприємних симптомів. Іноді куплена в аптеці підробка може привести до трагічних наслідків. На жаль, неякісні ліки на прилавках аптек, а часто просто ліки-підробки трапляються все частіше.

Як же простому покупцеві захистити себе від них? І чи можна відрізнити якісний препарат від підробленого самостійно?








В "групі ризику" - антибіотики, полівітаміни, серцево-судинні та шлунково-кишкові препарати. Підробленими можуть виявитися і препарати проти алергії, і інсулін. Найчастіше на прилавках аптек зустрічаються фальшиві ліки російського виробництва. Зазвичай їх роблять з неякісної сировини, що закуповується в Індії та Китаї. Неякісні ліки можуть бути трьох видів: імітуючі, змінені ліки і плацебо. Останні це звичайні ліки-дрібнички. Такі препарати не містять діючої речовини і, як правило, на 100% складаються з наповнювача. Це можуть бути тальк, крейда, сахароза або лактоза, харчові барвники. Деякі підпільні "фармацевти" використовують суху глину, борошно, соду і навіть зубний або пральний порошок.



Фальсифікати, що імітують оригінальний препарат, містять діючу речовину, яка відрізняється від заявленої. Як правило шахраї використовують дешевший аналог. Це сприяє підвищенню ризику негативних наслідків від його прийому.



Що стосується змінених ліків, то вони містить точно таку ж саму діючу речовину, як і препарат-оригінал, але в меншій, а іноді і в більшій дозі.



Завжди прагніть купувати ліки у великих стаціонарних аптеках. У мобільних аптечних пунктах і кіосках на вулицях або в підземних переходах ризик придбати підроблені, неякісні або прострочені ліки зростає в кілька разів. Нів`якому разі не можна купувати лікарські препарати через інтернет. У Мережі зручно шукати докладну інформацію про ліки і адреси реальних аптек, можна вживу уважно вивчити упаковку і подивитися всі необхідні документи.
Ще один привід насторожитися - надмірно низька ціна лікарського препарату. Тому не полінуйтеся обдзвонити кілька великих державних та приватних аптек. Якщо ліки коштують набагато дешевше, ніж в середньому по місту, воно може виявитися фальшивим або з майже закінченим терміном придатності.


 Багато експертів впевнені: аптеки і оптові фірми знають, що закуповують фальсифіковані препарати. Проблема в тому, що українське законодавство поки не відрегульоване і не передбачає суворого покарання за підробку ліків. Залучити шахраїв до відповідальності дуже складно. Часто компанія, що попалася на збуті неякісних або підроблених лікарських препаратів, відбувається  штрафом від 170 гривень.. Звичайно, зараз йде робота над законопроектом, що передбачає кримінальну відповідальність за виготовлення підроблених і неякісних ліків. Але все ускладнюється тим фактом, що в Україні закупівлею і розповсюдженням ліків займаються сотні фірм-посередників, простежити за якими дуже важко. У порівнянні: в Німеччині таких компаній близько десятка, у Франції - лише чотири. І найсумніше, що, на думку експертів, у зв'язку з кризою кількість фальсифікованих лікарських препаратів може зрости. Так що, будьте пильні і обережні!       




Немає коментарів:

Дописати коментар